OSEMVRSTVOVÉ ŠOŠOVKY

Pre maximálnu ochranu zraku a pre zachovanie dokonalej ostrosti i jasnosti videnia sa vybrané šošovky Wiley X skladajú celkom z ôsmych ochranných vrstiev.

FILTER 8™ – Odrazy slnečného žiarenia od vodnej hladiny, ale aj od iných lesklých plôch (ako je napríklad sneh alebo sklo), výrazne zvyšujú únavu očí, znižujú zrakovú ostrosť a skresľujú videnie. Preto jednu z vrstiev šošoviek Wiley X tvorí polarizačný filter – FILTER 8™. Ten bráni tomu, aby k očiam prenikli odrazené lúče, ktorých vlnenie sa pohybuje v horizontálnej rovine. Práve tie totiž spôsobujú nepríjemné oslnenie. Zároveň vrstva FILTER 8™ zabraňuje priechodu akéhokoľvek škodlivého UV žiarenia, ktoré môže vyvolať patologické zmeny na sietnici oka.

SLICK™ – Obe vonkajšie vrstvy šošoviek Wiley X sú vyrobené zo zmesi hydrofóbneho charakteru. To znamená, že aktívne odpudzujú vodu a ľad. Vďaka špeciálnej nanotechnológii sú molekuly hydrofóbnej vrstvy nepolárne a nespájajú sa s molekulami vody. Molekuly vody sú tým pádom nútené spájať sa medzi sebou. Namiesto mokrého povlaku a škvŕn na okuliaroch tak vznikajú väčšie vodné kvapky, ktoré rýchlo stekajú po povrchu okuliarových šošoviek a neskresľujú zrakovú ostrosť. Hydrofóbne povrchy sú zároveň antistatické, odpudzujú prach a ďalšie nečistoty. Vďaka tomu sa šošovky veľmi ľahko čistia handričkou z mäkkých mikrovlákien – handrička je priložená ku každým okuliarom Wiley X.

T-SHELL™ – Dve extra tvrdené vrstvy v podobe pružného filmu chránia šošovky pred poškriabaním, vytváraním povrchových trhlín alebo popraskaním. Zvyšujú tak ochrannú schopnosť okuliarov Wiley X, ich životnosť i zrakovú ostrosť.

SELENITE™ – Dve hlavné ochranné vrstvy šošoviek Wiley X sú vyrobené z polykarbonátov, ktorých štruktúra je tvorená atómami uhlíka a fenolu. Tie dodávajú okuliarom až desaťnásobne vyššiu odolnosť proti nárazom v porovnaní s bežnými sklenenými šošovkami. Výhodou je ale aj ich nízka hmotnosť. Spoľahlivosť a bezpečnosť šošoviek Wiley X je testovaná a certifikovaná Americkým národným štandardizačným inštitútom (ANSI). Aj napriek extrémnej pevnosti nedochádza pri týchto šošovkách ku skresľovaniu obrazu ani k zmenšovaniu optickej presnosti pod všetkými uhlami.

VIOLET 4™ – Pri prechode svetla šošovkou okuliarov sa časť svetla odráža späť od prednej i zadnej strany šošovky a spôsobuje nepríjemné záblesky, ktoré zhoršujú videnie. Antireflexná vrstva VIOLET 4™ je konštruovaná tak, aby dochádzalo k obmedzeniu, alebo k úplnému vymiznutiu týchto odleskov. Vrstva zároveň dokáže eliminovať svetelný jas, ktorý unavuje a namáha oči. Túto funkciu ocenia napríklad vodiči, ktorí sa s okuliarmi Wiley X zbavia oslepenia slnkom alebo reflektormi protiidúcich vozidiel.

CHANGEABLE LENSES – Vymeniteľné šošovky

Rôzne svetelné podmienky si vyžadujú rôzne typy okuliarov. Lenže spravidla nie zakaždým máte poruke dva až tri druhy skiel podľa rozmarov počasia. Preto niektoré modely okuliarov Wiley X umožňujú výmenu šošoviek. Svetlé šošovky s vysokou svetelnou priepustnosťou môžete pri zmene počasia veľmi jednoducho vymeniť za tmavé polarizačné. A naopak.

Výmenu vykonáte jednoduchým zacvaknutím. Táto vlastnosť okuliarov nijako neznižuje ich úroveň odolnosti a bezpečnosti, na ktorú sú certifikované.

PRESCRIPTION (RX) – Dioptrická korekcia

Zrak hrá veľmi dôležitú úlohu v našom každodennom živote. Pokiaľ naše videnie nie je stopercentné, sme nútení robiť kompromisy. Okuliare Wiley X umožňujú žiť život naplno. Kombinujú v sebe vlastnosti ochranných, slnečných i dioptrických okuliarov. Okuliare s označením RX Ready môžu byť vybavené dioptrickými sklami s prislúchajúcou dioptrickou korekciou pripravenou na mieru konkrétnemu zákazníkovi.

Označenie High RX umožňuje dokonca vloženie veľmi silných dioptrických skiel v rozmedzí od +5 do -7 dioptrií. Váš zrak vás už nebude limitovať ani v tých najextrémnejších situáciách.

LA ™ Light Adjusting - Zatmavovací šošovky

Nečakané zmeny svetelných podmienok môžu privodiť i veľmi nebezpečné situácie. Stačí sa posadiť za volant s dioptrickými slnečnými okuliarmi a náhla zmena počasia vám môže prakticky znemožniť pokračovanie v jazde. Možným riešením je neustále nosenie niekoľkých druhov okuliarov pri sebe, ale v ideálnom prípade sa budú jedny okuliare prispôsobovať rôznym podmienkam. Práve toto riešenie ponúkajú okuliare Wiley X.

Fotochromatické šošovky vybraných modelov Wiley X samy reagujú na intenzitu UV žiarenia a samy sa zatmavia a rozjasnia podľa aktuálnej situácie. Umožňujú tak svojmu nositeľovi optimálne videnie za akýchkoľvek svetelných podmienok. 

PTX PRESCRIPTION INSERT – Dioptrie pre strelcov

Dioptrické šošovky sa dajú vkladať do väčšiny modelov s technológiou Full Frame Design, teda do obrúčok, ktoré obopínajú celé šošovky. Ale ani v prípade, že zvolíte strelecké okuliare s rámčekom v hornej časti šošoviek (Half Frame Design), nemusíte byť limitovaní dioptrickou chybou vašich očí. Na tieto rámiky je možné v rámci vybraných modelov pripevniť prídavné dioptrické šošovky pomocou technológie Wiley X Prescription Insert. Špeciálny nosič s dioptrickými šošovkami sa jednoducho pripne z vnútornej strany na nosník. Dioptrické šošovky sú tak ukryté v priestore medzi ochrannými šošovkami okuliarov Wiley X a samotným okom. Okuliare sa tým pádom stávajú dioptrickými bez toho, aby stratili svoje certifikované bezpečnostné vlastnosti.

SMART EDGE LENS TECHNOLOGY – Neskreslené videnie

Pri bežných optických šošovkách dochádza často vplyvom lámania svetla ku skresľovaniu relatívnej veľkosti objektu, ku strate jasnosti či k decentralizácii obrazu. Šošovky Wiley X zodpovedajú štandardom optickej presnosti podľa Amerického národného štandardizačného inštitútu (ANSI), ktorého dôkladné testovanie preukázalo, že šošovky Wiley X neskresľujú optickú jasnosť ani pri vzdialených objektoch, nezvyšujú relatívnu veľkosť vnímaného obrazu a zachovávajú priestorové usporiadanie objektov, prípadne nedecentralizujú objekty v zornom poli.

Divize distribuce | Naše značky Leatherman, Ledlenser, Setolite
Copyright © 2020 MORIS design s.r.o. | Všechna práva vyhrazena