STYLE AND SAFETY

Zrak je najdôležitejším ľudským zmyslom. Zastáva nielen štýlovú, ale predovšetkým efektívnu ochranu. Okuliare Whiley X sú navrhnuté tak, aby dokázali ochrániť zrak a zlepšiť viditeľnosť i v tých najextrémnejších podmienkach. Stali sa neodmysliteľnou pomôckou nielen profesionálnych vojakov, ale rovnako aj športových strelcov, poľovníkov, rybárov, outdoorových športovcov, motoristov a v neposlednom rade milovníkov kvalitných a štýlových okuliarov. Technológie i materiály týchto unikátnych okuliarov zodpovedajú najprísnejším bezpečnostným certifikátom. Napriek tomu zostávajú pohodlným a trendy doplnkom.

PRÉMIOVÉ MATERIÁLY

Ochranné vlastnosti okuliarov Wiley X vychádzajú z využitia unikátnych technológií a z vysokokvalitných materiálov, z ktorých sú jednotlivé komponenty vyrobené. Práve vďaka nim sú okuliare certifikované podľa prísnych bezpečnostných štandardov Amerického národného štandardizačného inštitútu (ANSI). Osemvrstvové polykarbonátové šošovky sú maximálne pružné a odolné a zaisťujú, že sa okuliare neroztrieštia a neporania oko ani pri veľmi silnom náraze. Zároveň chránia zrak proti všetkým zložkám škodlivého UV žiarenia. To všetko bez najmenšieho optického skreslenia. Obrúčky okuliarov sú konštruované z prakticky nezničiteľného TriloidTM nylónu. Celé okuliare sú vysoko odolné proti ohňu.

CROSS EYE DOMINANT - Trik na dominantné oko

Výhody okuliarov Wiley X spočívajú tiež v tom, že dokážu "vyliečiť" takzvanú skríženú lateralitu, čiže situáciu, keď strelec má dominantnú inú ruku, než oko. V praxi to znamená, že strelec opiera zbraň o ľavé rameno a jeho pravé oko je dominantné (alebo na opak: zbraň opiera o pravé rameno a ľavé oko je dominantný). V takom prípade musí strelec mieriť nedominantnými okom - tým, čo je bližšie zbrani. Dominantné oko v takom prípade musí zakryť, aby mierenie nerušilo. Avšak toto riešenie má rad nevýhod: s jediným okom nedá dobre odhadnúť vzdialenosť terča, oči nemôžu byť kvôli nasadenému okluzor (tienidle) kvalitne chránené a navyše sa značne zužuje Strelcovo zorné pole. Efektívne riešenie prinášajú okuliare Wiley X, ktoré umožňujú nasadiť do rámu na každé oko inú okuliarovú šošovku. Na dominantné oko použije strelec tmavšie šošovku (smoke gray) a na oko, ktorým mieri, šošovku svetlú. Dominancia sa týmto "trikom" prenesie na mieriaci oko, ktorom umožní presne zamieriť. Strelec ale zároveň nepríde o výhodu dokonalej ochrany očí okuliarmi, nepríde o možnosť 3D videnie a odhad vzdialenosti a nezúži si zorné pole.

SYNDRÓM SUCHÉHO OKA

Syndróm suchého oka je nepríjemný stav, keď oči produkujú príliš malé množstvo sĺz, ktoré nezvládne pokryť celý povrch oka, alebo kvalita slzného filmu nie je dostatočná. V oboch prípadoch dochádza k podráždeniu oka, pocitu rezanie a pálenie, přirovnávanému k pocitu piesku v očiach. Syndróm suchého oka je spôsobovaný dlhodobým vystavením očí vetra, prachu a znečisteniu. Preto osoby, ktoré sú k syndrómu suchého oka náchylné, musí svoj zrak chrániť veľmi starostlivo. Okuliare Wiley X sa špecializujú práve na extrémnu ochranu zraku a ponúkajú komfortné a štýlové riešenie pre osoby trpiace syndrómom suchého oka. Zakrivenie obrúčok do tvaru písmena U presne kopíruje tvár a minimalizuje prúdenie vzduchu pod okuliarmi v horizontálnom i vertikálnom smere. Prídavný tesniaci systém Facial Cavity ™ Seal zo špeciálnej peny potom zaisťuje dokonalé priľnutie okuliarov k tvári. K očiam sa tak nedostane nielen prúdiaci vzduch a nežiadúce slnečné žiarenie, ale ani prach a iné znečistenie. Zároveň ale penový materiál tesniaceho systéme Facial Cavity ™ Seal umožňuje okuliarom "dýchať" a bráni zahmlievaniu skiel.

Divize Distribution | Naše značky Leatherman, Ledlenser, Setolite, GoalZero, Lifesaver
Copyright © 2022 MORIS design s.r.o. | Všechna práva vyhrazena | Ochrana osobních údajů